نمونه سوال آیین نامه - سوالات ویژه حق تقدم

نمونه سوال آیین نامه – سوالات ویژه حق تقدم

در این قسمت با سوالات ویژه حق تقدم در خدمت شما هستیم در حال حاضر بخشی از سوالات حق تقدم به صورت آزمون در اختیار شما قرار گرفته و بخش دیگر طی هفته آینده به سوالات اضافه خواهد شد. این سوالات به صورت ویژه طراحی شده و قطعا در هیچ سایتی این سوالات رانخواهید یافت و تنها جایی که ممکن است این سوالات را ببینید سر آزمون اصلی آیین نامه است دقت کنید که این نمونه سوال آیین نامه برای قبولی تضمینی شما در آزمون اصلی طراحی شده اند.

این نمونه سوال آیین نامه می تواند مورد استفاده همه کاربران قرار گیرد در صورتی که شما با به اشتراک گذاری این صفحه به ما دلگرمی بیشتری بدهید تا نمونه سوال آیین نامه بیشتری به سایت اضافه کنیم مخصوصا نمونه سوالات حق تقدم آیین نامه که بسیاری از کاربران با آن مشکل دارند.

بنابرین از شما تقاضا داریم اگر سایت، وبلاگ یا یک شبکه اجتماعی دارید لینک این سایت ره با عنوان نمونه سوال آیین نامه با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

پیش از شروع آزمون لطفا قوانین زیر مرتبط با حق تقدم عبور و مرور را مطالعه و تحلیل نمایید. برای نتیجه گیری بهتر پس از آزمون نتایج آزمون را با قوانین تطبیق دهید و مشکلات خود را رفع نمایید در صورتی که از نظر شما پاسخی اشتباه است نظر خود را با ما در میان بگذارید.

ماده ۱۳۷ آئین نامه راهنمایی و رانندگی حق تقدم عبور وسایل نقلیه در تقاطع‌ها و میدانهایی که هیچگونه علامت و چراغ راهنمایی و رانندگی وجود نداشته باشد به ترتیب زیر است:

۱-در تقاطع هم عرض اگر دو وسیله نقلیه ای که روبروی یکدیگر درحرکتند بخواهند با هم وارد خیابان مجاور واحدی شوند حق تقدم عبور با وسیله ایست که به سمت راست گردش می‌کند.

۲-هرگاه دو یا چند وسیله نقلیه از دو یا چند راه مختلف به تقاطع هم عرض برسند حق تقدم عبور باوسیله نقلیه ایست که در طرف راست وسیله نقلیه دیگر قرار دارد.

۳-هنگام ورود به میدانها حق تقدم با وسایل نقلیه ایست که در درون میدان در حال حرکت است.

۴-در سه راه‌ها حق تقدم عبور با وسایل نقلیه ای است که بطور مستقیم و در سمت و مسیر مجاز حرکت می‌کند حتی اگر عرض خیابانی که مسیر آن است از عرض راه تلاقی کننده کمتر باشد.

ماده ۱۳۸آئین نامه راهنمایی و رانندگی در برخورد راه اصلی با فرعی حق تقدم با وسیله ای است که از راه اصلی عبور می‌کند رانندگانی که از راه فرعی وارد راه اصلی میشوند باید پیش از ورود به راه اصلی در صورت لزوم توقف نموده و پس از رعایت حق تقدم عبور وسایل نقلیه ای که در مسیر مجاز خود در راه اصلی و با سرعت مجاز عبور می‌کنند وارد این راه بشوند.

ماده۱۳۹آیین نامه راهنمایی و رانندگی
رعایت مقررات ماده فوق برای وسیله نقلیه ای که از راه خصوصی یا شانه راه یا گاراژ یا کوچه یا تعمیرگاه و مانند آنها به معابر عمومی وارد می‌شوند نیز لازم است.

ماده۱۴۰آیین نامه راهنمایی و رانندگی
وسیله نقلیه ای که در مسیر مجاز در حال حرکت است بر وسایل نقلیه متوقفی که در حال شروع حرکت به جلو یا عقب،گردش و یا دور زدن هستند حق تقدم عبور دارد.

ماده۱۴۱ آیین نامه راهنمایی و رانندگی

در گذرگاه پیاده که چراغ راهنمایی و رانندگی نداشته باشد حق تقدم عبور با پیادگان است.

ماده۱۴۲آیین نامه راهنمایی و رانندگی
در خیابان یا در تقاطع که وسایل نقلیه روبروی یکدیگر حرکت می‌کنند هر گاه وسیله ای بخواهد گردش به چپ کند حق تقدم با وسیله نقلیه ایست که مستقیم و در مسیر مجاز عبور می‌نماید.

ماده۱۴۳آیین نامه راهنمایی و رانندگی
در راههایی که مسیر حرکت وسایل نقلیه به علت وجود موانع ثابت اعم از وسایل نقلیه پارک شده،مصالح ساختمانی،اشیاءعملیات عمرانی،حفاری و خرابی،راه بسته ویا برای عبور از مسیر مجاز کافی نباشد،حق تقدم عبور با وسایل نقلیه ای است که مسیر عبور آنها باز یا سهم عبور بیشتری را دارا می‌باشند.

ماده۱۴۴آیین نامه راهنمایی و رانندگی
در راههای کوهستانی و یا راههای شیب دار با ویژگی‌های مشابه راههای کوهستانی که در آنها عبور از کنار وسایل نقلیه طرف مقابل غیر ممکن و یا مشکل می‌باشد راننده ای که در جهت سرازیری در حرکت است بایستی به کنار راه رفته و به راننده ای که در جهت سربالایی در حرکت است تقدم عبور بدهد.

تبصره:در راههای مسطح که دو طرف راه منتهی به کوه و پرتگاه می‌باشد حق تقدم عبور با وسایل نقلیه ایست که در طرف پرتگاه قرار دارند.

ماده۱۸۶آیین نامه راهنمایی و رانندگی
وسایل نقلیه انتظامی و امدادی،هنگامیکه برای انجام ماموریت فوری در حرکت هستنتد در صورت به کاربردن چراغ گردان ویژه اعلام خطر یا آژیر تاحدودی که موجب بروز تصادف نشود،مجاز به انجام اعمال زیر می‌باشد:
الف)توقف در محل ممنوعه.
ب)تجاوز از سرعت مجازو سبقت از سمت راست وسیله نقلیه دیگر
پ)عبور از طرف چپ راه و همچنین دور زدن در نقاط ممنوعه.
ت)گذشتن از چراغ قرمز یا رعایت نکردن علایم دیگر ایست،مشروط به اینکه از سرعت وسیله نقلیه در اینگونه محل‌ها تا حداقل امکان کاسته شود.

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

به زودی سری جدید سوالات حق تقدم به صورت رایگان اضافه خواهد شد از شما تقاضا داریم با زدن دکمه ۱+G و به اشتراک گذاری سایت با نظر” نمونه سوال آیین نامه” به ما و دوستانتان کمک کنید. ( این کار حتی ۱ دقیقه هم از وقت شما را نمیگیرد پس از کمک به ما دریغ نکنید.)

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

آزمون شماره 14

شما میتوانید با معرفی سایت Drivi.ir و اپلیکیشن DRIVI به دوستان خود به آنها در آزمون آیین نامه کمک کنید.

 

همچنین شما می توانید برای آموزش تابلوهای راهنمایی و رانندگی و آموزش نحوه استفاده از این تابلوها در نمونه سوال آیین نامه به آموزش تابلوهای راهنمایی رانندگی با استفاده از فلش کارت مراجعه نمایید. این بخش از بخش های منحصر به فرد سایت بوده و به شما کمک میکند تا بدون نگرانی تمام تابلو ها را به خاطر بسپارید. یادآوری می شود بهترین نمونه سوال آیین نامه در بخش حق تقدم در اینجا گردآوری شده و با کمک شما و به اشتراک گذاری این مطلب ما می توانیم تعداد این سوالات را بیشتر کنیم

به زودی سری سوالات ویرایش جدید از نمونه سوالات آیین نامه در سایت قرار خواهد گرفت این سوالات بهترین شیوه برای آموزش مفاهیم هستند.

لطفا به ما امتیاز دهید تا برای بهتر ماندن تلاش کنیم
[تعداد کل رای ها: 4 میانگین امتیاز ها: 3.5]