نمونه سوال فنی آیین نامه – راهنمای آزمون شهری آیین نامه شماره ۱۱

نمونه سوال فنی آیین نامه - راهنمای آزمون شهری آیین نامه شماره 11

نمونه سوال فنی آیین نامه – راهنمای آزمون شهری آیین نامه شماره ۱۱

با سلام خدمت کاربران عزیز Drivi همانگونه که میدانید Drivi بهترین مرجع نمونه سوال فنی آیین نامه در راستای کمک به هنرجویان در آزمون شهری دریافت گواهینامه علاوه بر فیلم های آموزشی موجود در سایت در چند نوشته آینده به بیان کامل نکات مورد نیاز آزمون شهری تحت عنوان راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه خواهد پرداخت. این نکات با استفاده از تجربه نویسنده و تجربیات کاربران مختلف در طی دو سال جمع آوری شده و کوچکترین نکات مورد نیاز آزمون شهری را بیان میکند شما هم میتوانید تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به این آموزش اضافه شود یا اینکه اگر بخشی از متن از نظر شما اشتباه است با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود. ( نمونه سوال آیین نامه رانندگی )

توجه داشته باشید که drivi به عنوان بهترین مرجع آزمون آنلاین آیین نامه و همچنین آموزش پارک دوبل و آزمون شهری و نمونه سوال فنی آیین نامه با هدف قبولی قطعی تمام هنرجویان و دریافت گواهینامه در اولین تلاش تشکیل شده است. با اشتراک گذاری این سایت به دوستانتان و سایر کاربران در آزمون آیین نامه کمک میکنید.

بخش یازدهم راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه:

تعویض دنده های مستقیم (دنده کشی) و معکوس:

انتقال دنده از دنده ی یک به دو:

به عمل اضافه کردن دنده دنده کشی وبه عمل کم کردن دنده دنده معکوس میگویند.

انتقال دنده از دنده ی یک به دو: دنده ایست قدرتی وسنگین (سرعت کم وقدرت زیاد) و فقط جهت حرکت دادن اتومبیل از حالت ایستاده به سمت جلو میباشد.و اگر فضای جلوی اتومبیل باز باشد و هیچ مانعی وجود نداشته باشد سریعا گاز را پر کرده تا دور موتور بین دو تا دو و نیم قرار گیرد البته در جاده کفی و هموار ولی در سربالایی ها باید دور موتور بین دو و نیم تا سه قرار گیرد بعد از اینکه گاز دنده ی یک پر شد در یک واحد زمانی گاز را قطع کرده و بلا فاصله کلاج را تا ته فشار دهید و دسته دنده را از یک به دو منتقل کنید سپس کلاج را رها کرده و گاز را به نرمی فشار دهید.

معکوس از دنده ی دو به یک:

هر گاه بنا بدلایلی سرعت اتومبیل شما در سربالایی، سرعت گیر یا دست انداز آنقدر کم شود که به زیر ده کیلومتر (محوطه ی ایست) برسد متوجه میشوید که اتومبیل شما با دنده ی دو کشش ندارد همان موقع گاز را قطع کنید و کلاج را تا ته فشار دهید و دسته دنده را از دو به یک منتقل کنید و مجددا بعد از بالا شدن از سربالایی و یا رد شدن از سرعت گیر یا دست انداز اگر محوطه ی جلو اتومبیل شما باز بود مجددا گاز را پر کرده و دسته دنده را از یک به دو منتقل کنید لازم به توضیح است که در حرکتهای معابر شهری مخصوصا در راه بندانها و مناطق پر ترافیک شما شاید مجبور شوید بارها دنده کشی از یک به دو و معکوس از دو به یک را انجام دهید و این یک امر طبیعی در رانندگی میباشد.

انتقال دنده از دنده ی دو به سه:

چنانچه فضای جلوی اتومبیل شما به حدی بازباشد که حداقل پانصد متر جلوتر از اتومبیل شما هیچ مانعی یا محوطه ی خطری نباشد میتوانید گاز دنده دو را پر کرده (مثل دنده ی یک) و در یک واحد زمانی کلاج را تا ته گرفته و دسته دنده را از دو به سه منتقل کرده و کلاج رابه آرامی رها کرده و گاز را فشار دهید.

( لطفا این مطالب را از سایت کپی نکنید :حق کپی رایت این مطالب متعلق به سایت درایوی با کلمات کلیدی نمونه سوال فنی آیین نامه ، راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه یا نمونه سوال آیین نامه رانندگی با جواب می باشد)

معکوس از دنده ی سه به دو:

هرگاه بنا بدلایلی سرعت شما درسربالایی، ترمززدن ،سرعت گیر و غیره به زیر ۳۰ کیلومتر در ساعت کاهش پیدا کرد در یک واحد زمانی گاز را قطع کنید و دسته دنده را از سه به دو منتقل کنید و سپس مثل دنده دو به یک کلاج را به آرامی رها کنید و به گاز فشار دهید.و مجددا بعد از رد شدن از سربالایی یا سرعت گیر در صورت نبودن مانعی جلو اتومبیل شما و باز بودن مسیر مجددا گاز دنده ی دو را پر کرده و دنده را به سه منتقل کنید.

لازم به ذکر است دنده کشی از سه به چهار و از چهار به پنج و معکوس کردن آنها مثل دنده ی یک به دو و دو به سه میباشد.

دنده ی سنگین:

به دنده های یک و دو در اتومبیلهای سواری به دلیل قدرت زیاد و سرعت کم آن دنده های قدرتی یا سنگین میگویند و در جاهائیکه برای به حرکت درآوردن اتومبیل به قدرت زیاد نیاز باشد مثل شروع حرکت از حالت ایستاده،سربالائی های تند یا سرازیری های تند جهت کاهش استفاده از تزمز و نیز کنترل بهتر فرمان و سرعت اتومبیل از دنده ی سنگین استفاده میکنیم.

دنده سبک:

به دنده های سه،چهار و پنج در اتومبیلهای سواری بدلیل سرعت بالا و قدرت کم دنده سبک میگویند.

راهنمای آزمون شهری شماره یک
راهنمای آزمون شهری شماره دو
راهنمای آزمون شهری شماره سه
راهنمای آزمون شهری شماره چهار
راهنمای آزمون شهری شماره پنج
راهنمای آزمون شهری شماره ۶
راهنمای آزمون شهری شماره ۷
راهنمای آزمون شهری شماره ۸
راهنمای آزمون شهری شماره ۹
راهنمای آزمون شهری شماره ۱۰
 

در کنار این متن های آموزشی توصیه می شود فیلم های آموزش پارک دوبل و آزمون شهری را حتما ببینید

سوال فنی آیین نامه ۹۶ سوال فنی آیین نامه ۹۷ دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه دانلود سوالات فنی آیین نامه جدید. بهترین سوال آیین نامه سوال آیین نامه فنی جدید ۹۶ سوالات آیین نامه جدید ۹۵ دانلود سوالات فنی آیین نامه، نمونه سوال فنی آیین نامه، نمونه سوال آیین نامه با جواب. نمونه سوال آیین نامه رایگان دانلود کنید این نمونه سوال آیین نامه ویژه آزمون ۹۶ طراحی شده است نمونه سوال آیین نامه ۹۶٫ نمونه سوال فنی آیین نامه ۹۸ بهترین سوال فنی آیین نامه آموزش قبولی در آزمون آیین نامه قبولی ۱۰۰ درصد در آزمون آیین نامه.

 

برای این نوشته تنها یک نفر نظر داده است

  1. Visitor Rating: 5 Stars

  2. خوب

  3. Visitor Rating: 3 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

Create an account

Welcome! Register for an account
Already a member?

Reset password

Recover your password
A password will be e-mailed to you.
Back to