نمونه سوال آیین نامه با جواب – راهنمای آزمون شهری آیین نامه شماره ۸

نمونه سوال آیین نامه با جواب - راهنمای آزمون شهری آیین نامه شماره 8

نمونه سوال آیین نامه با جواب – راهنمای آزمون شهری آیین نامه شماره ۸

با سلام خدمت کاربران عزیز Drivi همانگونه که میدانید Drivi بهترین مرجع نمونه سوال آیین نامه با جواب در راستای کمک به هنرجویان در آزمون شهری دریافت گواهینامه علاوه بر فیلم های آموزشی موجود در سایت در چند نوشته آینده به بیان کامل نکات مورد نیاز آزمون شهری تحت عنوان راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه خواهد پرداخت. این نکات با استفاده از تجربه نویسنده و تجربیات کاربران مختلف در طی دو سال جمع آوری شده و کوچکترین نکات مورد نیاز آزمون شهری را بیان میکند شما هم میتوانید تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به این آموزش اضافه شود یا اینکه اگر بخشی از متن از نظر شما اشتباه است با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود. ( نمونه سوال آیین نامه رانندگی )

توجه داشته باشید که drivi به عنوان بهترین مرجع آزمون آنلاین آیین نامه و همچنین آموزش پارک دوبل و آزمون شهری و نمونه سوال آیین نامه با جواب  با هدف قبولی قطعی تمام هنرجویان و دریافت گواهینامه در اولین تلاش تشکیل شده است. با اشتراک گذاری این سایت به دوستانتان و سایر کاربران در آزمون آیین نامه کمک میکنید.

بخش هشتم راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه:

انواع نیم کلاچ:

۱٫ حالت سکون و سطح صاف:

در حالت سکون و در سطح صاف، وقتی کلاچ رو تا ته می گیریم و می زنیم دنده ۱، اگر پا روی ترمز باشه، میشه ترمز رو رها کرد و اگر ترمز دستی بالا باشه، میشه اون رو خوابوند.چون ماشین به عقب یا جلو حرکت نمی کنه، پس میشه راحت ترمز رو رها کرد.آروم پا رو از روی کلاچ بردارید و همزمان با این کار یه کم گاز بدید و وقتی ماشین راه افتاد آروم کلاچ رو رها کنید و گاز بیشتری به ماشین بدید تا دنده ۱ پُر بشه، و بعد برید سراغ عوض کردن دنده ها.

۲٫ حالت سکون و سرازیری:

این حالت راحت ترین حالت نیم کلاجه اگر ماشین جلوتون باشه، مطمئناً نمیشه ترمز رو بلافاصله رها کنید. اما فرض کنید جلوی شما خالیه.خب مثل حالت بالا عمل کنید. اما اگر مثلاً تو ترافیک بودید و سرازیری هم بود، چکار کنید؟ تو این حالت نیم کلاج لازم نیست.دنده رو خلاص کنید و فقط پا روی ترمز باشه.با شروع حرکت ماشین ها، ترمز رو رها کنید تا به ماشین جلویی برسید.بعد که ایستاد دوباره ترمز کنید. پس کی نیم کلاج لازمه؟ وقتی که ماشین جلویی فاصله ی زیادی از شما گرفته( مثل وقتایی که ترافیک یکدفعه حرکت زیادی میکنه و ماشین جلویی ۶-۷ تا ماشین میره جلوتر) و با رها کردن ترمز مدت زمان زیادی طول می کشه تا به ماشین جلویی برسید. بعلاوه وقتی تو سرازیری هستید، اگر ماشین خلاص باشه و سرعت زیادی بگیره، ترمز ها زیاد خوب عمل نمی کنند و خطرناکه.پس تنها در حالت حرکت لاک پشتی ماشین جلویی، ماشین رو خلاص کنید و با ترمز حرکت کنید نه در موارد دیگر.

۳٫ حالت سکون و سربالایی:

سخت ترین حالت نیم کلاچ و مهمترین حالت در این جا فرض کنید تو یک سربالایی با شیب تند هستی و توی ترافیک گیر کردید.دنده ی ماشین خلاصه و ترمز رو گرفتید. حالا ماشین جلویی حرکت می کنه و به اندازه ی یک ماشین میره جلو چه جوری حرکت کنید بدون اینکه برید عقب و بزنید به ماشین عقبی، راحت برید جلو و فاصله رو پر کنید؟ ببینید دو حالت داره:

۱٫ اگر خیلی سربالایی تند نباشه:

پا روی ترمز، کلاج و دنده۱، حالا آروم پا رو از روی کلاچ بر دارید تا ماشین بلرزه؛ بعد ترمز رو رها کنید و گاز بدید و آروم پا رو از روی کلاچ بر دارید تا ماشین بره جلو. در واقع شما با این کار، بدون استفاده از ترمز و فقط با نیم کلاچ، ماشین رو در سربالایی نگه میدارید و با گاز دادن و رها کردن بیشتر کلاج، بدون اینکه عقب برید، به جلو حرکت می کنید. برای ایستادن هم گاز رو رها کنید، کلاج رو تا ته بگیرید، ترمز کنید و بعد دنده رو خلاص کنید؛ پا رو از روی کلاج بردارید و فقط ترمز رو نگه دارید. می تونید یه کار خوب کنید که ترمز دستی رو بکشید بالا و پا رو از روی ترمز بر دارید و راحت بنشینید. و بعد برای شروع حرکت ترمز رو بگیرید، دستی رو بخوابونید و مثل بالا عمل کنید.

( لطفا این مطالب را از سایت کپی نکنید :حق کپی رایت این مطالب متعلق به سایت درایوی با کلمات کلیدی نمونه سوال آیین نامه رانندگی ، راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه یا نمونه سوال آیین نامه رانندگی با جواب می باشد)

۲٫ سرازیری شیب خیلی تندی داره:

تو این حالات نمیشه مثل بالا عمل کرد.چون نیم کلاج زورش نمیرسه ماشین رو نگه داره و ممکنه سریع خاموش کنید. تو این حالت دستی رو بکشید بالا، کلاج دنده ۱، حالا همزمان که نیم کلاج می کنید گاز بدید تا ماشین تکون بخوره و بلرزه.حالا دستی رو بخوابونید و حرکت کنید. برای ایستادن هم مثل حالت بالا عمل کنید.منتهی هر وقت که توقف کامل کردید، خلاص کنید و ترمز دستی رو بکشید. بعد برای شروع حرکت دوباره از نو شروع کنید. در این حالات ترمز دستی خیلی کارایی داره و بدون اون، کار خیلی سخت میشه. پس این روش رو حتماً یاد بگیرید که خیلی کارایی داره و فقط راننده های حرفه ای از این روش استفاده میکنند و تازه کارها توی سربالایی ها همش خاموش میکنند و حرص بقیه رو در میارن در نهایت اینکه نیم کلاج موضوع بسیار مهمی در رانندگیه برای تمرین هم در یک سربالایی با شیب کم، سعی کنید بدون استفاده از گاز و ترمز و فقط با استفاده از نیم کلاج:

ماشین رو در سربالایی نگه دارید(توقف کامل).

  • رو به جلو حرکت کنید.
  • وقتی ماشین در حال عقب رفتنه، با نیم کلاج نگهش دارید.
  • و تمریناتی از این قبیل
راهنمای آزمون شهری شماره یک
راهنمای آزمون شهری شماره دو
راهنمای آزمون شهری شماره سه
راهنمای آزمون شهری شماره چهار
راهنمای آزمون شهری شماره پنج
راهنمای آزمون شهری شماره ۶
راهنمای آزمون شهری شماره ۷
 

در کنار این متن های آموزشی توصیه می شود فیلم های آموزش پارک دوبل و آزمون شهری را حتما ببینید

سوال فنی آیین نامه ۹۶ سوال فنی آیین نامه ۹۷ دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه دانلود سوالات فنی آیین نامه جدید. بهترین سوال آیین نامه سوال آیین نامه فنی جدید ۹۶ سوالات آیین نامه جدید ۹۵ دانلود سوالات فنی آیین نامه، نمونه سوال آیین نامه با جواب. نمونه سوال آیین نامه رایگان دانلود کنید این نمونه سوال آیین نامه ویژه آزمون ۹۶ طراحی شده است نمونه سوال آیین نامه ۹۶٫ نمونه سوال فنی آیین نامه ۹۸ بهترین سوال فنی آیین نامه آموزش قبولی در آزمون آیین نامه قبولی ۱۰۰ درصد در آزمون آیین نامه.

برای این نوشته تعداد 0 نظر ثبت شده است

  1. Visitor Rating: 5 Stars

  2. Visitor Rating: 4 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

Create an account

Welcome! Register for an account
Already a member?

Reset password

Recover your password
A password will be e-mailed to you.
Back to