راهنمای آزمون شهری گواهینامه رانندگی شماره ۳ ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری گواهینامه رانندگی شماره 3 ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری گواهینامه رانندگی شماره ۳ ( نمونه سوال آیین نامه )

Drivi بهترین مرجع نمونه سوال آیین نامه در راستای کمک به هنرجویان در آزمون شهری دریافت گواهینامه علاوه بر فیلم های آموزشی موجود در سایت در چند نوشته آینده به بیان کامل نکات مورد نیاز آزمون شهری تحت عنوان راهنمای آزمون شهری گواهینامه رانندگی خواهد پرداخت. این نکات با استفاده از تجربه نویسنده و تجربیات کاربران مختلف در طی دو سال جمع آوری شده و کوچکترین نکات مورد نیاز آزمون شهری را بیان میکند شما هم میتوانید تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به این آموزش اضافه شود یا اینکه اگر بخشی از متن از نظر شما اشتباه است با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

توجه داشته باشید که drivi به عنوان بهترین مرجع آزمون آنلاین آیین نامه و همچنین آموزش پارک دوبل و آزمون شهری و نمونه سوال آیین نامه با جواب  با هدف قبولی قطعی تمام هنرجویان و دریافت گواهینامه در اولین تلاش تشکیل شده است. با اشتراک گذاری این سایت به دوستانتان و سایر کاربران در آزمون آیین نامه کمک میکنید.

بخش سوم راهنمای آزمون شهری:

۵- روشن کردن و راهنما زدن:

سوئیچ بطور کلی چهار مرحله دارد که به این چهار مرحله روشن شدن میگویند:

الف- قفل فرمان که با علامت LOCK روی سوئیچ مشخص شده و به این صورت باز میشود که با دست چپ فرمان را گرفته و به سمت خلاصی فرمان چرخانده و همزمان سوئیچ را با دست راست به سمت راست میچرخانیم قفل باز میشود.

ب- برق اولیه که با علامت ACC روی سوئیچ مشخص شده و با چرخاندن سوئیچ یکبار دیگر به سمت راست میتوانید از رادیو ضبط و غیره استفاذه کنید.

ج- برق ثانویه که با علامت ON روی سوئیچ مشخص شده و با چرخاندن یکبار دیگر سوئیچ به سمت راست برق به پشت آمپر آمده و علائم پشت آمپر روشن شده و موتور آماده روشن میباشد و توجه داشته باشید که سوئیچ را در حالت برق ثانویه نباید زیاد نگه داشت.

د- و آخرین مرحله استارت میباشد که با علامت START مشخص شده که سوئیچ را به سمت راست چرخانده تا استارت شروع به کار کرده و پس از در گیر شدن همزمان کمی گاز داده البته در اتومبیلهای کاربراتوری(در اتومبیلهای انژکتوری نباز به گاز دادن همزمان نیست)تا اتومبیل روشن شود و در این لحظه بایستی سوئیچ را رها کنیم تا به حالت قبل برگردد البته توجه داشته باشید در موقع روشن کردن اتومبیل کلاج را با پای چپ پایین نگه دارید بعد استارت بزنید به دو دلیل:

الف- اگر موقع استارت زدن بنا به دلایلی فراموش کردیم دنده را خلاص کنیم اتومبیل به جلو پرت نشود و به جایی برخورد کند. ( راهنمای آزمون شهری گواهینامه )

ب- اتومبیل راحتتر استارت میخورد علی الخصوص در فصل زمستان که هوا سرد اتومبیل سرد و روغن سرد میباشد و فشار کمتری به باتری وارد میشود.

راهنمای مورد نظر را میزنیم بطور کلی راهنما زدن در حرکت به سمت جلو از حالت ایستاده و گردش به سمت چپ(میدان – تقاطع-دوربرگردان و داخل شدن به کوچه ی سمت چپ) باید دسته راهنما را به سمت پایین(چپ)بزنیم و در پارک کردن ماشین سمت راست خیابان و گردش به راست(میدان-تقاطع و داخل شدن به کوچه سمت راست) و دنده عقب باید دسته راهنما را به سمت بالا(راست)بزنیم و توجه داشته باشید که در هر کجا خواستید گردش به چپ یا راست یا پارک یا حرکت کنید کلمه آرش را فراموش نکنید که آرش مخفف کلمات آینه راهنما و شکست(چرخاندن)فرمان میباشد یعنی ابتدا آینه ی مربوطه را نگاه کرده بعد راهنما زده و در نهایت گردش به راست یا چپ کنید.

( لطفا این مطالب را از سایت کپی نکنید : نمونه سوال آیین نامه با جواب )

۶- آماده شدن برای حرکت:

دسته دنده را در دنده مربوطه (دنده یک یا عقب) قرار میدهیم و آ ینه ها را نگاه میکنیم و کاملا چهار طرف اتومبیل را کنترل میکنیم و با حرکت به سمت مورد نظر مجددا توقف کرده و نقاط کور آینه را با چرخش سر به آن سمت نگاه کرده تا خطری ما را تهدید نکند وبعد از اطمینان کامل حرکت میکنیم.

۷- ترمز دستی:

که با علامت P روی پشت آمپر مشخص شده در این حالت باید انتقال ترمز صورت گیرد بدین ترتیب که پدال ترمز را با پای راست فشار داده و با دست راست دسته ی ترمز دستی را کمی بالا کشیده و همزمان با انگشت شصت دست راست ضامن سر دسته را فشار داده و ترمز دستی را پایین میبریم تا لامپ مربوطه خاموش گردد بدین ترتیب آماده حرکت میباشیم توجه داشته باشید هیچگونه لامپی روی صفحه کیلومتر نباید روشن باشد اگر لامپی روشن بود باید ببینید مال چه قسمتی میباشد ایراد بر طرف کنید.

راهنمای آزمون شهری شماره یک
راهنمای آزمون شهری شماره دو
راهنمای آزمون شهری شماره چهار
راهنمای آزمون شهری شماره پنج
راهنمای آزمون شهری شماره ۶
سوال فنی آیین نامه ۹۶ سوال فنی آیین نامه ۹۷ دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه دانلود سوالات فنی آیین نامه جدید. بهترین سوال آیین نامه سوال آیین نامه فنی جدید ۹۶ سوالات آیین نامه جدید ۹۵ دانلود سوالات فنی آیین نامه. نمونه سوال آیین نامه رایگان دانلود کنید این نمونه سوال آیین نامه ویژه آزمون ۹۶ طراحی شده است نمونه سوال آیین نامه ۹۶٫ نمونه سوال فنی آیین نامه ۹۸ بهترین سوال فنی آیین نامه آموزش قبولی در آزمون آیین نامه قبولی ۱۰۰ درصد در آزمون آیین نامه.

برای این نوشته تعداد 0 نظر ثبت شده است

  1. Visitor Rating: 5 Stars

  2. Visitor Rating: 5 Stars

  3. Visitor Rating: 5 Stars

  4. Visitor Rating: 2 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

Create an account

Welcome! Register for an account
Already a member?

Reset password

Recover your password
A password will be e-mailed to you.
Back to