راهنمای آزمون شهری شماره ۵ ( نمونه سوال آیین نامه رانندگی با جواب )

راهنمای آزمون شهری شماره 5 ( نمونه سوال آیین نامه رانندگی با جواب )

راهنمای آزمون شهری شماره ۵ ( نمونه سوال آیین نامه رانندگی با جواب )

Drivi بهترین مرجع نمونه سوال آیین نامه رانندگی با جواب در راستای کمک به هنرجویان در آزمون شهری دریافت گواهینامه علاوه بر فیلم های آموزشی موجود در سایت در چند نوشته آینده به بیان کامل نکات مورد نیاز آزمون شهری تحت عنوان راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه خواهد پرداخت. این نکات با استفاده از تجربه نویسنده و تجربیات کاربران مختلف در طی دو سال جمع آوری شده و کوچکترین نکات مورد نیاز آزمون شهری را بیان میکند شما هم میتوانید تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به این آموزش اضافه شود یا اینکه اگر بخشی از متن از نظر شما اشتباه است با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

توجه داشته باشید که drivi به عنوان بهترین مرجع آزمون آنلاین آیین نامه و همچنین آموزش پارک دوبل و آزمون شهری و نمونه سوال آیین نامه با جواب  با هدف قبولی قطعی تمام هنرجویان و دریافت گواهینامه در اولین تلاش تشکیل شده است. با اشتراک گذاری این سایت به دوستانتان و سایر کاربران در آزمون آیین نامه کمک میکنید.

بخش پنجم راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه:

در بخش قبل به وظایف کلاچ اشاره کردیم حال به شرح آنها می پردازیم:

الف- وصل کردن وبرقراری انتقال نیرو:

وقتی گاز میدهید اتومبیل در حال تولید نیرو میباشد و این نیرو روی دور موتور مشاهده میشود بطور مثال اگر دور موتور روی عدد ۲۰۰۰ باشد یعنی میل لنگ ۲۰۰۰ دور در دقیقه میچرخد و وقتی اتومبیل را درون دنده قرار دهید و بخواهید کلاج را بالا بیاورید این نیروی تولید شده توسط گاز و موتور را بوسیله ی گیربکس به چرخها منتقل میکنید اگر این انتقال بصورت ناگهانی وسریع انجام شود باعث ایجاد شوک به چرخها شده و موجب پرت شدن اتومبیل میشود پس باید کلاج را به آرامی بالا بیاورید تا عمل اتصال دیسک و صفحه کلاج به آرامی انجام شود در این صورت حرکت شما در کمال آرامش و نرمی خواهد بود.

ب- خلاص کردن دنده:

وقتی کلاج را تا انتها بگیرید ارتباط بین چرخ و موتور قطع میشود یعنی دیسک و صفحه کلاج از همدیگر جدا شده و دنده بصورت موقت خلاص شده و باید دنده را خلاص کنید تا بتوانید پا را از روی کلاج بردارید.

ج-تعویض دنده:

موقعیکه کلاج را تا انتها فشار دهید دریچه ی همه ی دنده ها باز شده شما میتوانید دسته دنده را درون هر دنده ای قرار دهید. ۶٫ فرمان: بهترین حالت قرار گرفتن دست در نیمکره ی بالای فرمان میباشد و فاصله دو دست نباید از یک وجب کمتر باشد و حداقل فاصله ی بین دو دست ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه و حداکثر ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه میباشد و به چند علت بهترین حالت قرار گرفتن دو دست بر روی فرمان جهت کنترل فرمان هنگام حرکت در مسیر مستقیم به صورت ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه میباشد و دست نباید روی فرمان جابجا شود و بهتر است ثابت باشد و به فرمان نگاه نکنید.

( لطفا این مطالب را از سایت کپی نکنید :حق کپی رایت این مطالب متعلق به سایت درایوی با کلمات کلیدی نمونه سوال آیین نامه ، راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه یا نمونه سوال آیین نامه با جواب می باشد)

الف- پس از یک رانندگی طولانی دستها و بازوها کمتر خسته میشود.

ب- بعد از گذشت چند ماه یا سال از رانندگی استیل بدن ما به هم نمی خورد.

ج- در سرعتهای بالا باعث بر هم خوردن تعادل اتومبیل و عدم کنترل فرمان نمیشود.

پس بنابراین بهترین حالت چرخاندن فرمان در گردشها دورها و سرپیچهای خطرناک در اتومبیلهای سواری بصورت ضربدری (دست روی دست) و از قسمت بیرونی فرمان و در اتومبیلهای سنگین بدلیل بزرگ بودن غربیلک فرمان فقط از حالت ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه و هنگام چرخاندن فرمان بدلیل بزرگ بودن غربیلک فرمان را از قسمت داخلی گرفته و بچرخانید و هیچگاه از قسمت پایین فرمان جهت کنترل و هدایت اتومبیل استفاده نکنید.

 

راهنمای آزمون شهری شماره یک
راهنمای آزمون شهری شماره دو
راهنمای آزمون شهری شماره سه
راهنمای آزمون شهری شماره چهار
راهنمای آزمون شهری شماره ۶
سوال فنی آیین نامه ۹۶ سوال فنی آیین نامه ۹۷ دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه دانلود سوالات فنی آیین نامه جدید. بهترین سوال آیین نامه سوال آیین نامه فنی جدید ۹۶ سوالات آیین نامه جدید ۹۵ دانلود سوالات فنی آیین نامه، نمونه سوال آیین نامه رانندگی با جواب. نمونه سوال آیین نامه رایگان دانلود کنید این نمونه سوال آیین نامه ویژه آزمون ۹۶ طراحی شده است نمونه سوال آیین نامه ۹۶٫ نمونه سوال فنی آیین نامه ۹۸ بهترین سوال فنی آیین نامه آموزش قبولی در آزمون آیین نامه قبولی ۱۰۰ درصد در آزمون آیین نامه.

برای این نوشته تنها یک نفر نظر داده است

  1. Visitor Rating: 5 Stars

  2. Visitor Rating: 2 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

Create an account

Welcome! Register for an account
Already a member?

Reset password

Recover your password
A password will be e-mailed to you.
Back to