راهنمای آزمون شهری آیین نامه رانندگی شماره ۱ ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری آیین نامه رانندگی شماره 1 ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری آیین نامه رانندگی شماره ۱ ( نمونه سوال آیین نامه )

با عرض سلام خدمت تمام کاربران drivi در چند نوشته آینده به بیان کامل نکات مورد نیاز آزمون شهری می پردازیم این نکات با استفاده از تجربه نویسنده و تجربیات کاربران مختلف در طی دو سال جمع آوری شده و کوچکترین نکات مورد نیاز آزمون شهری را بیان میکند شما هم میتوانید تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به این آموزش اضافه شود یا اینکه اگر بخشی از متن از نظر شما اشتباه است با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

drivi به عنوان بهترین مرجع آزمون آنلاین آیین نامه و همچنین آموزش پارک دوبل و آزمون شهری با هدف قبولی قطعی تمام هنرجویان و دریافت گواهینامه در اولین تلاش تشکیل شده است. با اشتراک گذاری این سایت به دوستانتان و سایر کاربران در آزمون آیین نامه کمک میکنید.

بخش اول آموزش آزمون شهری:

پس از آزمون مقدماتی آیین نامه و دوازده جلسه آموزش عملی رانندگی و آزمون نهایی آیین نامه، نوبت به آزمون شهری می رسد

مدت زمان آزمون شهری به نظر آزمون گیرنده بستگی دارد ولی معمولا از ۵ تا ۱۰ دقیقه تجاوز نمی کند. برای خودِ من فقط ۲ دقیقه طول کشید.

این هم یه جور آزمون هست و استرس خودش رو داره. بیشتر افرادی که رد میشن به خاطر استرس و دستپاچگی رد میشن. پس سعی کنید استرس رو به کمترین حد خود برسانید که البته در دفعه اول بیشتر هست و در دفعه های بعد خود به خود کمتر میشه. اگر خدایی نکرده رد شدید اصلا دل سرد نشین و با تلاش و تمرکز بیشتر انشاالله قبول میشید.

در اینجا برخی نکات مهم رو ذکر کردم که نه تنها برای آزمون بلکه برای بعدا هم به درد میخوره:

نحوه ی صحیح حرکت به سمت اتومبیل:

اولا:  بهتر است هنگام سوار شدن اتومبیل از قسمت عقب اتومبیل وارد خیابان شوید تا رانندگان وسایل نقلیه عبوری زودتر بتوانند شما را ببینند.

دوما : به هر دلیلی اگر اتومبیل حرکت کند وقتی از عقب اتومبیل وارد خیابان شوید. خطری شما را تهدید نمیکند. در ضمن نزدیک شدن به اتومبیل قسمت جلو و عقب آنرا مورد بازدید قرار دهید تا زمانیکه از اتومبیل خود دور بودید تصادفی رخ نداده باشد و همچنین با زیر نظر گرفتن لاستیکها از عدم پنچری و کم باد بودن آنها مطمئن شوید و در ضمن فاصله عقب و جلو اتومبیل خود با وسایل نقلیه پارک شده را مورد توجه قرار دهید تا با خیالی آسوده از پارک خارج شوید.

اعمال قبل از حرکت وسیله نقلیه یا صاکدرات و توضیح کامل کلمه ی صاکدرات:

اگرحروف اول تمام کارهایی را که قبل از حرکت بایستی انجام دهیم کنار هم قرار دهیم کلمه صاکدرات درست میشود که به آن اعمال قبل از حرکت میگوییم که به قرار ذیل می باشد:

۱صصندلی را تنظیم کنید
۲اآیینه ها را تنظیم کنید
۳ککمربند ایمنی را ببندید
۴ددنده را خلاص کنید
۵رروشن کنید و راهنما را بزنید
۶اآماده کردن دنده اتومبیل جهت حرکت و نگاه کردن به آینه ها و نقاط کور را با چرخاندن سر پوشش دهید
۷تترمز دستی را پایین بکشید

* برخی افراد می گویند که اول صندلی بعد کمربند بعد آیینه، برخی دیگه می گویند اول صندلی، آیینه، بعد روشن کردن خودرو بعد کمربند. که من دقیقا این موضوع رو از سرهنگ پرسیدم که گفت زیاد فرقی نمیکنه مهم اینه که این اعمال رو انجام بدید پس همین ترتیبی که من گذاشتم رو رعایت کنید کافیه.

راهنمای آزمون شهری شماره دو
راهنمای آزمون شهری شماره سه
راهنمای آزمون شهری شماره چهار
راهنمای آزمون شهری شماره پنج
راهنمای آزمون شهری شماره ۶
 

در کنار این متن های آموزشی توصیه می شود فیلم های آموزش پارک دوبل و آزمون شهری را حتما ببینید

سوال فنی آیین نامه ۹۶ سوال فنی آیین نامه ۹۷ دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه دانلود سوالات فنی آیین نامه جدید. بهترین سوال آیین نامه سوال آیین نامه فنی جدید ۹۶ سوالات آیین نامه جدید ۹۵ دانلود سوالات فنی آیین نامه، نمونه سوال آیین نامه با جواب. نمونه سوال آیین نامه رایگان دانلود کنید این نمونه سوال آیین نامه ویژه آزمون ۹۶ طراحی شده است نمونه سوال آیین نامه ۹۶٫ نمونه سوال فنی آیین نامه ۹۸ بهترین سوال فنی آیین نامه آموزش قبولی در آزمون آیین نامه قبولی ۱۰۰ درصد در آزمون آیین نامه.

برای این نوشته تعداد 2 نظر ثبت شده است

  1. Visitor Rating: 5 Stars

  2. Visitor Rating: 5 Stars

  3. Visitor Rating: 5 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

Create an account

Welcome! Register for an account
Already a member?

Reset password

Recover your password
A password will be e-mailed to you.
Back to