راهنمای آزمون شهری آیین نامه رانندگی شماره ۲ ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری آیین نامه رانندگی شماره ۲ ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری آیین نامه رانندگی شماره 2 ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری آیین نامه رانندگی شماره ۲ ( نمونه سوال آیین نامه )

با عرض سلام خدمت تمام کاربران drivi همانگونه که می دانید Drivi بهترین مرجع نمونه سوال آیین نامه می باشد در راستای کمک به هنرجویان در آزمون شهری علاوه بر فیلم های آموزشی موجود در سایت در چند نوشته آینده به بیان کامل نکات مورد نیاز آزمون شهری تحت عنوان راهنمای آزمون شهری آیین نامه می پردازیم این نکات با استفاده از تجربه نویسنده و تجربیات کاربران مختلف در طی دو سال جمع آوری شده و کوچکترین نکات مورد نیاز آزمون شهری را بیان میکند شما هم میتوانید تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به این آموزش اضافه شود یا اینکه اگر بخشی از متن از نظر شما اشتباه است با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

drivi به عنوان بهترین مرجع آزمون آنلاین آیین نامه و همچنین آموزش پارک دوبل و آزمون شهری و نمونه سوال آیین نامه با جواب  با هدف قبولی قطعی تمام هنرجویان و دریافت گواهینامه در اولین تلاش تشکیل شده است. با اشتراک گذاری این سایت به دوستانتان و سایر کاربران در آزمون آیین نامه کمک میکنید.

بخش دوم راهنمای آزمون شهری:

۱- صندلی:

صندلی اتومبیلهای پراید قدیمی از سه قسمت قابل تنظیم میباشد.

  1. کل صندلی
  2. پشتی صندلی
  3. پشت سری صندلی

در اتومبیلهای پراید جدید از همین سه قسمت به اضافه کفی صندلی (قسمت نشیمنگاه) حال به توضیح چهار قسمت آن میپردازیم:

الف – کل صندلی که در اتومبیلهای قدیمی توسط یکعدد ضامن که در سمت چپ کنار صندلی قرار دارد تنظیم میشود با دست چپ آنرا بالا کشیده و با دست راست بالای فرمان را گرفته و با کمک از پاها که روی کف اتومبیل قرار دارد صندلی را بصورت ریلی به سمت عقب یا جلو حرکت داده تا پاها بصورت زاویه ی ۹۰ درجه روی پدالها قرار گیرد بطوریکه به کلاج ترمز و گاز تسلط کافی داشته باشید ولی در اتومبیلهای پراید جدید ضامن در سمت راست قسمت زیر کفی (نشیمنگاه) قرار دارد که با دست راست سر ضامن را بطرف بالا کشیده و با دست چپ بالای فرمان را گرفته و با کمک پاها صندلی را بصورت ریلی به جلو یا عقب حرکت داده تا پاها بصورت زاویه ی ۹۰ درجه روی پدالها قرار گیرد بطوریکه به پدالها تسلط کافی داشته باشید.

ب- پشتی صندلی در اتومبیلهای قدیم و جدید بوسیله اهرمیکه در کنار سمت چپ صندلی قرار دارد تنظیم میشود باکشیدن اهرم بطرف بالا و فشار دادن با پشت به پشتی صندلی تا اندازه ایکه پشتی با کفی صندلی از ۹۰ درجه کمی بزرگتر باشد و اگر خواسته باشیم در جایی برای مدت کمی استراحت کنیم میتوانیم پشتی صندلی را کامل به عقب بخوابانیم و بعد از استراحت ضامن را گرفته و با دست راست کمک میکنیم تا پشتی به بالا برگردانده شود و مجددا آنرا تنظیم میکنیم.

ج- پشت سری صندلی که باید طوری تنظیم گردد که گوشهای ما وسط پشت سری صندلی قرار گیرد درضمن پشت سری برای تکیه دادن سر نیست بلکه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گردن هنگام بروز تصادف میباشد و اگر درست تنظیم نشود هنگام تصادف احتمال شکستگی گردن زیاد است.

د- نشیمنگاه که فقط در اتومبیلهای جدید تنطیم میشود توسط دو عدد پیچ که در کنار سمت چپ صندلی قرار دارد بوسیله دست چپ با چرخاندن پیچها نشیمنگاه به سمت بالا و پایین حرکت میکند.

۲- آینه ها(چشمان اضافی راننده)

آینه ها شامل یک آینه ی وسط در بالای سر و دو آینه ی بغل در دو طرف اتومبیل که نحوه ی تنظیم آنها بدین طریق است که در آینه وسط سر رو به جلو و بدن ثابت و به حالت رانندگی باشد با گوشه چشم به آینه نگاه کرده و انگشت شصت راست زیر گوشه سمت راست قرار میگیرد و بقیه ی انگشتان بالای آینه قرار میگیرند بطوریکه تمام فضای آینه را نگیرند آینه را به بالا و پایین و چپ و راست حرکت داده تا شیشه بزرگ عقب با آینه وسط یکی گردد در ضمن ضامن زیر آینه وسط جهت سهولت دید در شب میباشد به این طریق که وقتی نور چراغ اتومبیلهای پشت سر در شب باعث ناراحتی چشمهای ما میشود کافیست ضامن را به سمت پایین بکشیم تا موجب تغییر زاویه ی آینه شده و نور شدید عقب بصورت مات دیده شود و دیگر چشمهای ما اذیت نخواهد شد و بعد از اینکه حالت عادی شد مجددا ضامن را بحالت اول برگردانید و آینه بغل بایستی دستگیره درب عقب و مسیر جاده در قسمت عقب را نشان دهد.

۳- کمربند ایمنی: ( لطفا این مطالب را از سایت کپی نکنید : نمونه سوال آیین نامه با جواب )

طریقه بستن کمربند ایمنی به این ترتیب است به کمر بند که درکنار شانه ی چپ ما قرار دارد نگاه کرده و با دست راست زبانه ی فلزی را گرفته و میکشیم تا تسمه کمر بند نیز کشیده شود و بوسیله دست چپ کمر بند را از روی شانه چپ عبور داده تا زبانه ی فلزی در داخل قفل کمر بند که در پایین سمت راست کنار دنده قرار دارد جا بخورد و کمربند طوری طراحی شده که در مواقع بروز حادثه قفل شده و از پرت شدن فرد جلوگیری میکند در ضمن موقع بستن کمر بند باید به آرامی کشیده شود که قفل نکند و اگر قفل کرد باید تسمه مقداری رها گردد و مجددا آنرا به آرامی بکشیم. طریقه باز کردن آن به این طریق است که با فشار دادن شاستی قرمز رنگ کنار قفل توسط انگشت شصت دست راست زبانه رها شده و سپس با دست چپ آنرا به بالا هدایت کرده تا مجددا در جایگاه خودش قرار بگیرد.

۴- دنده:

کلاج را با پای چپ تا ته فشار داده و با دست راست دنده را به وسط هدایت میکنیم تا در محوطه ی خلاصی قرار گیرد و برای اطمینان از خلاصی دنده آنرا با دست راست گرفته باید راحت از کنار این صندلی تا صندلی دیگرحرکت کند.

راهنمای آزمون شهری شماره یک
راهنمای آزمون شهری شماره سه
راهنمای آزمون شهری شماره چهار
راهنمای آزمون شهری شماره پنج
راهنمای آزمون شهری شماره ۶
 

در کنار این متن های آموزشی توصیه می شود فیلم های آموزش پارک دوبل و آزمون شهری را حتما ببینید

سوال فنی آیین نامه ۹۶ سوال فنی آیین نامه ۹۷ دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه دانلود سوالات فنی آیین نامه جدید. بهترین سوال آیین نامه سوال آیین نامه فنی جدید ۹۶ سوالات آیین نامه جدید ۹۵ دانلود سوالات فنی آیین نامه. نمونه سوال آیین نامه رایگان دانلود کنید این نمونه سوال آیین نامه ویژه آزمون ۹۶ طراحی شده است نمونه سوال آیین نامه ۹۶٫ نمونه سوال فنی آیین نامه ۹۸ بهترین سوال فنی آیین نامه آموزش قبولی در آزمون آیین نامه قبولی ۱۰۰ درصد در آزمون آیین نامه.

One Reply to “راهنمای آزمون شهری آیین نامه رانندگی شماره ۲ ( نمونه سوال آیین نامه )”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *