تست آیین نامه رانندگی با جواب – راهنمای آزمون شهری آیین نامه شماره ۱۰

تست آیین نامه رانندگی با جواب - راهنمای آزمون شهری آیین نامه شماره 10

تست آیین نامه رانندگی با جواب – راهنمای آزمون شهری آیین نامه شماره ۱۰

با سلام خدمت کاربران عزیز Drivi همانگونه که میدانید Drivi بهترین مرجع تست آیین نامه رانندگی با جواب در راستای کمک به هنرجویان در آزمون شهری دریافت گواهینامه علاوه بر فیلم های آموزشی موجود در سایت در چند نوشته آینده به بیان کامل نکات مورد نیاز آزمون شهری تحت عنوان راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه خواهد پرداخت. این نکات با استفاده از تجربه نویسنده و تجربیات کاربران مختلف در طی دو سال جمع آوری شده و کوچکترین نکات مورد نیاز آزمون شهری را بیان میکند شما هم میتوانید تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به این آموزش اضافه شود یا اینکه اگر بخشی از متن از نظر شما اشتباه است با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود. ( نمونه سوال آیین نامه رانندگی )

توجه داشته باشید که drivi به عنوان بهترین مرجع آزمون آنلاین آیین نامه و همچنین آموزش پارک دوبل و آزمون شهری و تست آیین نامه رانندگی با جواب با هدف قبولی قطعی تمام هنرجویان و دریافت گواهینامه در اولین تلاش تشکیل شده است. با اشتراک گذاری این سایت به دوستانتان و سایر کاربران در آزمون آیین نامه کمک میکنید.

بخش دهم راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه:

در بخش قبل چهار نکته در مورد عدم توازن خودرو گفتیم حال به توضیح این چهار نکته میپردازیم.

الف-عدم حرکت اتومبیل:

موقعیکه دسته دنده را درون دنده ی یک یا عقب قرار دادید و گاز میدهید اما اتومبیل حرکت نمی کند علت اینست که کلاج هنوز به نقطه ی یک حرکت نرسیده پس باید با فشار دادن گاز بصورت ثابت و بالا آوردن کلاج بصورت میلیمتری تا به نقطه ی یک حرکت برسد و اشکال برطرف شود و حرکت لاک پشتی شروع شود.

ب- لرزش:

در حال انجام حرکت لاک پشتی هستید ناگهان متوجه لرزش در اتومبیل میشوید علت چیست؟یادتان باشد لرزش زیاد باعث خاموش شدن اتومبیل میشود بنابراین ابتدا کلاج را کمی بصورت میلیمتری پایین ببرید تا لرزش قطع شود بعد با کمی فشار به گاز بصورت ثابت وبالا آوردن کلاج بصورت میلیمتری تا حرکت لاک پشتی بدون لرزش شروع شود.

ج- شتاب:

اگردر حال انجام حرکت لاک پشتی شتاب اتومبیل شما زیاد شد علت اینست که کلاج از نقطه ی یک حرکت بالاتر آمده پس بدون قطع کردن گاز کلاج را بصورت میلیمتری پایین تر ببرید خود به خود پایین بردن کلاج باعث جلوگیری از شتاب اتومبیل میشود.

د- حرکت لاک پشتی در سرازیری:

دسته دنده را در دنده ی یک یا عقب گذاشته وبا گرفتن کلاج در نقطه ی صفر حرکت بوسیله ی ترمز حرکت لاک پشتی در سرازیری انجام میشود.

نقاط کور چیست و چه اهمیتی دارد؟

هنگامیکه راننده پشت فرمان قرار گرفته بسته به میزان قد و قامت راننده بعضی اطراف اتومبیل خود را نمیتوانند ببینند که به آن نقاط کور اتومبیل میگویند. نقاط کور شامل قسمت جلو و عقب اتومبیل و نیز آینه ها ی بغل میباشد و بیشترین تصادفات بخاطر عدم توجه به نقاط کور میباشد.طریقه ی بدست آوردن نقاط کور قسمت جلو و عقب اتومبیل بصورت ذیل است:

الف-نقطه ی کورقسمت جلو:

ابتدا باید پشت فرمان بنشینید وبه حالت رانندگی دستهای خود را روی فرمان قرار داده و سپس یک نفر از قسمت جلوی اتومبیل آرام آرام بسمت جلو حرکت کرده تا موقعیکه توانستید کفشهای او را از روی لبه ی درب موتور(کاپوت)ببینید حال فاصله ی فرد با سپر جلو را اندازه بگیرید میشود نقطه ی کور جلوی اتومبیل

( لطفا این مطالب را از سایت کپی نکنید :حق کپی رایت این مطالب متعلق به سایت درایوی با کلمات کلیدی نمونه سوال آیین نامه رانندگی ، راهنمای آزمون شهری دریافت گواهینامه یا نمونه سوال آیین نامه رانندگی با جواب می باشد)

ب-نقطه ی کور قسمت عقب:

ابتدا باید پشت فرمان قرار بگیرید و به حالت رانندگی بصورت دنده عقب بنشینید(با دست راست پشتی صندلی شاگرد را گرفته وبا دست چپ قسمت بالای فرمان را بگیرید و کاملا رو به عقب بچرخید)سپس یکنفر از سپر عقب اتومبیل رو به عقب حرکت کرده تا موقعیکه توانستید کفشهای او را ببینید حال فاصله فرد با سپر عقب را اندازه بگیرید میشود نقطه ی کور عقب. لازم به ذکر است معمولا در اکثر اتومبیلها مخصوصا اتومبیلهای جدید نقطه ی کور عقب حداقل دو برابر جلو میباشد بطوریکه اگر یکنفر پشت اتومبیل بنشیند دیده نمیشود و این یکی از مهمترین دلایلی است که شما را وادار میکند همیشه از پشت اتومبیل وارد خیابان شوید که اگر پشت سر اتومبیل کسی نشسته بود ببینیدش.

نقطه ی کور آینه های بغل:

اگر یک نفر کنار ستون سمت راست و چپ اتومبیل با فاصله ی یک متر بایستد شما در آینه آن فرد را نمیبینید که به آن نقطه ی کور آینه های بغل میگویند پس هنگام جابجایی از یک لاین به لاین دیگر علاوه بر پوشش آینه ها باید سرتان را به سمت مورد نظر نیز برگردانید

راهنمای آزمون شهری شماره یک
راهنمای آزمون شهری شماره دو
راهنمای آزمون شهری شماره سه
راهنمای آزمون شهری شماره چهار
راهنمای آزمون شهری شماره پنج
راهنمای آزمون شهری شماره ۶
راهنمای آزمون شهری شماره ۷
راهنمای آزمون شهری شماره ۸
راهنمای آزمون شهری شماره ۹
 

در کنار این متن های آموزشی توصیه می شود فیلم های آموزش پارک دوبل و آزمون شهری را حتما ببینید

سوال فنی آیین نامه ۹۶ سوال فنی آیین نامه ۹۷ دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه دانلود سوالات فنی آیین نامه جدید. بهترین سوال آیین نامه سوال آیین نامه فنی جدید ۹۶ سوالات آیین نامه جدید ۹۵ دانلود سوالات فنی آیین نامه، نمونه سوال آیین نامه با جواب. نمونه سوال آیین نامه رایگان دانلود کنید این نمونه سوال آیین نامه ویژه آزمون ۹۶ طراحی شده است نمونه سوال آیین نامه ۹۶٫ نمونه سوال فنی آیین نامه ۹۸ بهترین سوال فنی آیین نامه آموزش قبولی در آزمون آیین نامه قبولی ۱۰۰ درصد در آزمون آیین نامه.

برای این نوشته تعداد 0 نظر ثبت شده است

  1. Visitor Rating: 2 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

Create an account

Welcome! Register for an account
Already a member?

Reset password

Recover your password
A password will be e-mailed to you.
Back to